Znáte Chantelle Brown? Ohromila módní svět!

11. červen 2015  Sonia Peskova   komentáře (0)

Pokud ještě neznáte Chantelle Brown, tak Vám tento článek pomůže se s ní seznámit. Unikátní kožní nemoc jí i přes velkou celoživotní kritiku vystřelila na modelingové nebe. Ale proč?

Chantelle Brown v jarní reklamě pro Diesel 2015Chantelle Brown v jarní reklamě pro Diesel 2015
Reklama

Kdo je tato dívka?

Chantelle Brown je kanadská modelka ze soutěže Příští Americká Supermodelka aneb America's Next Supermodel pod záštitou supermodelky Tyry Banks. Nedotáhla to sice až do finále, ale její úspěch přišel později v mezinárodních kampaních pro Diesel a Dsquared. Ani její vzácná vrozená vada pokožky zvaná vitiligo jí nezabránila v úspěchu modelky.

Diesel Jarní kampaň

Co je vitiligo?

Vitiligo je charakteristická chybějícím pigmentem v izolovaných částech pokožky a tím vytváří barevný efekt na kůži. Pigmentové buňky odumřou v bílé části a neprodukují již pigment. Hned vedle je další část kůže, která produkuje pigment normálně.

Je to velice vzácná nemoc a u Chantelle Brown se nachází po celém těle včetně obličeje. Bílé skvrny jsou přítomny symetricky na obou částích obličeje i těla a vytváří unikátní obrazec.

Připomíná motýla, kterého jsme všichni tvořili ve škole z vodových barev a ohnutím papíru na polovinu. Je úžasné, jak si příroda vyhrála s něčím tak odlišným a vytvořila naprostý unikát v podobě kožní nemoci.

Dalo by spekulovat o tom, jestli vitiligo může být na jinak dokonalých pletích modelek, ale proč ne? Proč neupozornit na vzácnou anomálii a říct tak celému světu, že krásný může být člověk vlastně s čímkoliv.

Chantelle dokázala upozornit celý svět na tuto nemoc a pomoci tak propagovat boj proti negativním názorům a předpojatosti. Jako malá a dospívající si prošla spoustou šikany ve škole jenom proto, že byla odlišného vzhledu.

Svým sebevědomím a odhodlaností odbourala bariéry v modelingu a otevřela nové možnosti. Samozřejmě má také dokonalé křivky a krásný obličej, což byly začínající předpoklady k modelingu.

Jak se jí dařilo v soutěži?

V soutěži o příští americkou supermodelku nebyla však Chantelle vůbec oblíbená mezi soutěžícími. Byla eliminována hned ze začátku soutěže, ale dostala šanci se v pozdějším kole vrátit, ale ani pak nezapadla.

Byla natolik cílevědomá, že vyloženě šla přes mrtvoly. Měla velice vysoké sebevědomí, ale tím pouze zakrývala újmu z mládí, kdy byla neakceptovaná a šikanovaná.

Byla nervózní z vytváření přátelských vazeb a raději je ignorovala. Obdiv si zasloužilo její odhodlání, ale lidský faktor pokulhával. Jistý fotograf ji na focení nazval medvídkem pandou, a to u Chantelle vyvolalo vlnu emocí, jelikož nenávidí, když ji lidé častují jmény jako kráva, panter nebo panda kvůli jejímu vzhledu.

Je však naprosto úžasné, že si tak velké značky jako Diesel a Dsquared vybraly právě neznámou a velice odlišnou Chantelle. Upozornily tak na neobvyklou kožní poruchu a zároveň přitom sdělily celému světu, že i se zvláštním defektem může být žena nádherná.

Líbí se vám Chantelle Brown? Je správné promítat takovou image do celého módního světa nebo ne? Sdělte nám svůj názor na Facebooku!

Autor Sonia Peskova

Autor: Sonia Peskova

Ilustrátorka a módní redaktorka.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!