Dětský pokoj: Jak ho zařídit?

4. listopad 2011  Komerční sdělení   komentáře (0)

Čekáte nový přírůstek do rodiny? Pak máte příjemnou povinnost zařídit dětský pokoj pro miminko. Co by v dětském pokoji nemělo chybět? Jakými pravidly se při zařizování dětského pokoje řídit?

Dětský pokoj: Jak ho zařídit?Dětský pokoj: Jak ho zařídit?

Čekáte nový přírůstek do rodiny? Pak máte příjemnou povinnost zařídit dětský pokoj pro miminko. Co by v dětském pokoji nemělo chybět? Jakými pravidly se při zařizování dětského pokoje řídit?

Zdá se, že je to hračka. Zařizování dětského pokoje je zcela jistě příjemnou záležitostí, nicméně je třeba dodržovat určitá pravidla a vše důkladně promyslet. Dětský pokoj je nádherným světem, kde bude vaše miminko nejen odpočívat, ale později si také hrát.

Dětský pokoj: Jaké zvolit barvy?

Do dětského pokoje barvy bezesporu patří. Nejlépe se hodí decentní pastelové barvičky, které budou veselé, ale zároveň nebudou působit rušivým dojmem. Nemusíte se přitom držet genderového rozdělení, že dětský pokoj pro holčičku musí být růžový a pro chlapečka naopak celý modrý.

Přehnaný důraz na jednu barvu může vyvolat nepříjemný dojem. Navíc je třeba počítat s psychologickým působením barev. Červená barva se například nedoporučuje v ložnici (tedy ani v dětském pokoji), protože na citlivější osoby působí agresivně. O modré je zase známo, že vyvolává pocit chladu.

Do dětského pokoje se hodí například žlutá barva, která je obecně spojována s mládím, hravostí a pozitivně působí na mysl. Zelená barva zase představuje trpělivost, dává nám pocit štěstí a bezpečnosti. Fialová barva je synonymem inteligence. Ani modrou a červenou barvu ale zavrhovat nemusíme – modrá podporuje rozvoj, červená naopak vitalitu.

Dětský pokoj a nábytek

Dětský pokoj musí ve své podstatě poskytnout prostor pro spánek, odpočinek, hru a později i pro učení. Dětský pokoj pro miminko je specifický – nejdůležitější součástí je postýlka. Ta by měla být bezpečná a zdravotně nezávadná.

Pokud se rozhodneme pro barevnou výmalbu dětského pokoje, je skvělou volbou bílý nábytek. Ten působí čistým a elegantním dojmem. Výhodou jsou jeho zaoblené rohy a okraje, které zvyšují bezpečnost dítěte.

Dětský pokoj v barevném provedení zcela jistě podpoří fantazii vašeho dítěte. Působí vesele a pohádkově. Barevný dětský nábytek můžete kombinovat s bílou i pastelovou výmalbou.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!