Jak na výběr oblečení v obchodech a eshopech?

24. říjen 2016  Komerční sdělení   komentáře (0)

PR. Možná se vám stalo, že jste si v obchodě pořídili novou bundu, mikinu či jiný druh oblečení, a teprve po příchodu domů jste si je vyzkoušeli. Náhle jste zjistili, že vám nesednou, přestože se na první pohled zdály být přesně na míru. Stává se to poměrně často, a tak je dobré si ujasnit několik základních pravidel.

Zdroj: budchlap.czZdroj: budchlap.cz

 

V kamenných obchodech oblečení vždy vyzkoušejte

Dámské i pánské oblečení je v tomto směru nejlepší nakupovat osobně, tedy v klasických kamenných obchodech. Zde si totiž máte možnost vše vyzkoušet a vyhnout se situaci, kdy teprve doma zjistíte, že vám nepadne.

Jenže v kamenných obchodech je do značné míry omezená nabídka, navíc v nich za mikiny, svetry, kabáty, bundy i další oděvy dáte nejspíše více peněz nežli při koupi stejného zboží na internetu. Není proto divu, že stále více lidí volí právě eshopy.

Kupujete v eshopu? Změřte si svojí postavu

Rozhodnete-li se, že si dámské či pánské oblečení pořídíte online, je v první řadě bezpodmínečně nutné znát parametry vaší postavy. V případě, že nakupujete mikiny či svetry, změřte si výšku postavy, ale také obvod hrudníku a pasu. U kalhot pro změnu nezapomeňte na zjištění obvodu boků a délku nohou.

Pokud máte vše zjištěné, je dobré si na internetu vyhledat příslušnou tabulku velikostí pro daný typ oblečení. Některé kvalitní eshopy s oděvy vám ji samy nabídnou, takže si ji najdete přímo na jejich webových stránkách.

Pozor na rozdílné tabulky velikostí!

Mějte na paměti, že existuje několik systémů označení velikostí. U nás se nejčastěji používá systém EU, případně US. Americký je klasicky ve velikostech od S do XXL, což odpovídá velikostem od čísel 36 do 48 v EU systému.

Závěrem ještě jedna důležitá informace. V případě, že vám doručené zboží z eshopu i přes dobře zvolenou velikost nesedí, nezoufejte. Oblečení máte možnost do 14 dnů zaslat zpět a obchod vám vrátí peníze, které jste za něj zaplatili.

-pla-

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!