Lahodné víno portského typu

25. únor 2021  Roman Beneš   komentáře (0)

Kdo miluje dobré, sladké víno, ten již jistě někdy ochutnal portské víno. Portské víno pochází z Portugalska, ale dnes se vyrábí i na mnoha jiných místech a rozhodně to není na jeho kvalitě nijak poznat. K tomu, abyste ochutnali opravdu dobré portské víno, již nemusíte cestovat stovky kilometrů. Víno Old Porter je vínem portského typu a je vám dostupné i u nás.

Lahodné víno portského typuLahodné víno portského typu

Kdo miluje dobré, sladké víno, ten již jistě někdy ochutnal portské víno. Portské víno pochází z Portugalska, ale dnes se vyrábí i na mnoha jiných místech a rozhodně to není na jeho kvalitě nijak poznat. K tomu, abyste ochutnali opravdu dobré portské víno, již nemusíte cestovat stovky kilometrů. Víno Old Porter je vínem portského typu a je vám dostupné i u nás.

Specifika vína portského typu

Portské víno není víno klasické. Jedná se o víno dolihované, má tedy vyšší obsah alkoholu, než běžné odrůdy vinné révy. Svou specifickou chuť získává uchováváním v dubových sudech, které má mnohasetletou tradici. Právě podle doby zrání v těchto sudech se dělí portské víno do několika skupin. Toto víno jste již zřejmě měli někdy možnost ochutnat, protože je velmi dobře dostupné a zároveň velmi chutné. Právě toto víno se svou typickou tmavě rudou barvou a sladkou chutí patří k těm nejoblíbenějším, ale věděli jste, že portské víno nemusí být vždy pouze červené? Méně známé, ovšem neméně chuťově zajímavé je růžové portské víno a bílé portské víno. Pokud jste o těchto druzích vín porstkého typu dosud neslyšeli, pak se podívejte na stránky www.oldporter.cz, kde se dozvíte, čím jsou jednotlivé druhy charakteristické.

Jak servírovat portské víno?

Portské víno je vhodné zejména k masům a sladkým pokrmům, nejvíce jeho chuť oceníte, pokud si jej dáte jako degistiv – tedy po jídle.Většinou se s ním setkáváme  v podobě červeného portského vína a proto je na místě servírovat jej v pokojové teplotě. Výjimkou je bílé portské víno, jehož chuť si nejlépe vychutnáte, pokud si jej před konzumací necháte vychladit.
Chybu určitě neuděláte, pokud portské víno věnujete jako dárek ženám, protože díky sladké chuti je právě u ženské populace velmi oblíbené, a opravdu zajímaví budete, pokud seskládáte sadu všech tří druhů tohoto vína.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!