Pět potravin, které prospějí zdraví vlasů

8. duben 2015  Webmaster   komentáře (0)

To, jak se stravujete, ovlivní kromě tělesných orgánů také zdraví vašich vlasů. Pokud dochází na lámání vlasů, případně se příliš mastí, jde o náznaky, že vašemu tělu chybí vitamíny a další důležité látky. Pojďme si uvést několik důležitých potravin,

Zdroj: pixabay.comZdroj: pixabay.com

To, jak se stravujete, ovlivní kromě tělesných orgánů také zdraví vašich vlasů. Pokud dochází na lámání vlasů, případně se příliš mastí, jde o náznaky, že vašemu tělu chybí vitamíny a další důležité látky. Pojďme si uvést několik důležitých potravin, které by z hlediska zdraví vlasů neměly chybět ve vašem jídelníčku.

1. Zelenina

Vlasy potřebují pravidelný a dostatečný přísun vitamínů. Zejména jde o vitamíny A, C a E. Ty obsahuje hlavně zelenina. Do svého jídelníčku proto zařaďte zeleninu, která je obsahuje ve větším množství. Pro zdravé vlasy doporučuji konzumovat například špenát, fazolové lusky či brokolici.

2. Ovoce

Ovoce je významným zdrojem vitamínu C. Pokud chcete mít zdravé a přirozeně lesklé vlasy, nevynechejte ve stravě přísun jablka, pomeranče a dalších druhů ovoce s vyšším podílem vitamínu C.

3. Ořechy

Ke zdraví vlasů si dopomůžete také konzumací ořechů. Obsahují totiž omega 3 mastné kyseliny, které podporují jejich růst a pevnost.

4. Vajíčka

K přirozenému lesku vlasů přispěje také konzumace vajec. A nejen to. Vyššího lesku dosáhnete i aplikací vajíčkové masky. Vytvoříte ji z vaječných bílků smíchaných s trochou olivového oleje. Směs rozetřete na hlavě, necháte pár minut působit a poté vlasy důkladně opláchnete.

5. Olivový olej

Olivový olej patří k nejzdravějším druhům olejů. Díky němu budou vaše vlasy pevné, nebudou se lámat a získají přirozený lesk.

Kromě běžných potravin je dobré se poohlédnout ještě po doplňcích stravy. V tomto směru doporučuji vyzkoušet potravinový doplněk Clinical Hair-care, jenž obsahuje keratin a bílkoviny. Tyto látky pomáhají zlepšit strukturu vlasů a podporují jejich růst. Přípravek navíc zabraňuje jejich přílišnému maštění.

Nezapomeňte na to, že vlasy tvoří důležitou součást vašeho image. Proto dbejte na správnou výživu. Samozřejmostí je rovněž každodenní péče o vlasy, zejména jejich pravidelné mytí a česání.

Komerční sdělení

-pla-

Autor Webmaster

Autor: Webmaster


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!