Výběr dámské obuvi: 5 tipů, jak na to

15. září 2013  Roman Beneš   komentáře (0)

Při výběru obuvi je velmi důležité dbát na její kvalitu. Nepohodlné boty, kozačky nebo lodičky vám mohou způsobit nejen nepohodlí, ale při dlouhodobějším nošení také různé zdravotní komplikace. Je tak nesmírně důležité, aby vám na nohu obuv dokonale

Foto: krasnetopanky.skFoto: krasnetopanky.sk

Při výběru obuvi je velmi důležité dbát na její kvalitu. Nepohodlné boty, kozačky nebo lodičky vám mohou způsobit nejen nepohodlí, ale při dlouhodobějším nošení také různé zdravotní komplikace. Je tak nesmírně důležité, aby vám na nohu obuv dokonale padla.

1. Správná velikost obuvi

Hlavním kritériem při výběru obuvi je její správná velikost. Před nákupem je nezbytné, abyste vždy přesně věděla, jakou máte velikost chodidel. Pokud si nejste jista, raději ji před nákupem obuvi v obchodu změřte, a to od paty až ke špičkám. Dámská obuv, ostatně i pánská, by pak měla být vždy o několik milimetrů větší.

Vše si zjednodušíte tak, že si zapamatujete, jakou velikost vaše chodidla mají a do jaké velikosti podle tabulek patří.

2. Tvar obuvi

Pakliže je to možné, prozkoumejte také tvar obuvi, a to velmi důkladně. Vyzkoušejte si raději celý pár. Klidně by se totiž mohlo stát, že vám jedna bota bude sedět, zatímco druhá vás bude tlačit, neboť zkrátka máte jiný tvar chodidel.

3. Výběr a nákup v obchodě

Ideální je, pokud si obuv můžete sama vyzkoušet přímo v obchodě. Je ale jasné, že pěknou obuv si koupíte také přes internet, kde ji nemáte šanci před doručením vyzkoušet a zjistit, zda vám padne.

V eshopech se  totiž dají zakoupit velmi pěkné, elegantní a hlavně levné holínky i další druhy obuvi. V případě, že vám obuv nesedne, ihned ji reklamujte. Na to máte ze zákona nárok.

4. Výběr podle účelu

Dámská obuv má mnoho kategorií, což není náhodou. Každý druh se hodí pro jiné situace. Boty si tak vybírejte vždy podle toho, při jaké příležitosti v nich budete chodit. Pakliže například zvolíte společenskou obuv, určitě nepočítejte s tím, že v ní budete chodit na sportoviště. Stejně tak holínky jistě nevyužijete při běžné chůzi po domě.

5. Jaký účel, taková velikost

Účel jde ruku v ruce s velikostí obuvi. Platí například to, že lodičky musí sednout opravdu nadoraz, aby se v nich noha neviklala. U zimní obuvi, kde se počítá s nošením silnějších ponožek, můžete klidně zvolit větší velikost. Určitě si tak promyslete to, zda v daných botách budete chodit s ponožkami či naboso.

Jako žena máte předurčeno, že si na výběru obuvi dáte záležet. Ženy totiž obecně mají větší cit pro módu nežli muži. I tak ale dbejte na to, aby obuv byla maximálně pohodlná.

Závěrem pro vás mám jeden tip navíc. Pokud máte rádi módní výstřelky, co takhle pořídit si mikinu s vtipným potiskem? Velmi pěkné mikiny s potiskem zakoupíte zde.

Komerční sdělení

-lod-

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!