Výběr kravaty pro slavnostní příležitost nepodceňujte

14. leden 2015  Roman Beneš   komentáře (0)

Víte, jak se pozná pravý muž? Tím, že se umí do společnosti dobře obléci. Platí přitom, že při společenských akcích a různých slavnostních příležitostech je i dnes takřka zákonitostí vzít si na sebe oblek. A k němu neodmyslitelně patří kravata.

Zdroj: pixabay.com/qiyeZdroj: pixabay.com/qiye

Víte, jak se pozná pravý muž? Tím, že se umí do společnosti dobře obléci. Platí přitom, že při společenských akcích a různých slavnostních příležitostech je i dnes takřka zákonitostí vzít si na sebe pánský oblek. A k němu neodmyslitelně patří kravata. Právě výběr kravaty je velmi důležitý a ukazuje, jaký máte vkus.

Vezměme si například takovou svatbu. Asi jen málokterý muž si na ni obleče běžný oděv, ve kterém chodí do města, hospody či do práce. V tomto případě je společenský oblek naprostou samozřejmostí. Často se ovšem chybuje právě v doplňku, kterým je kravata.

Jakou kravatu zvolit na svatbu?

Při výběru svatební kravaty si dávejte na to, jakou barvu má vaše košile. Nejlepší je, pokud zvolíte klasickou bílou košili. K ní se totiž dá použít prakticky jakákoliv kravata. Ale musí být poměrně decentní. Tedy žádné příliš výrazné barvy a vzory. Obecně je v tomto případě lepší volit světlejší odstíny. Když už tedy například fialová kravata, pak světlejší a bez vzorů. Zdaleka nejlepší dojem ale na svatbě uděláte, pokud zvolíte k bílé košili čistě bílou kravatu. Právě ta je vhodná snad jen na svatby, pro další slavnostní příležitosti volte spíše jiné barvy. V každém případě platí, že kravaty musí ladit s košilemi.

V šatníku byste měli mít více druhů kravat

Před tím, než se vydáte do společnosti, určitě se podívejte do šatníku, zda pro danou příležitost máte vhodnou kravatu k obleku. Pakliže ne, doporučuji navštívit internetový obchod vasekravaty.cz. Ten nabízí bohatou škálu produktů od českého výrobce Avangard. Nákupem tak podpoříte ryze českou firmu, která se v tuzemsku jako jedna z mála dokáže prosadit v tvrdé konkurenci zahraničních výrobců.

Určitě vám nestačí, pokud doma budete mít pouze jednu „univerzální“ kravatu. Každá společenská akce si žádá volbu jiného druhu kravaty. A to nejen co se týče barvy, ale také střihu a velikosti. Tak například na zmíněnou svatbu není příliš vhodné si brát výrazně tlustou kravatu. Jak jsem již zmínil, v tomto případě je třeba upřednostnit decentnost.

Komerční sdělení

-pla-

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!