Ikonické conversky

19. listopad 2015  Tereza Nováková  komentáře (0)

Také vlastníte alespoň jeden pár tenisek Converse, nebo jste jim nikdy nepřišli na chuť? Pojďte nahlédnout do historie této značky a zajímavostí s ní spjaté.

zdroj: polyvore.comzdroj: polyvore.com
Reklama

V dnešní době by se asi těžko hledal někdo, kdo nikdy neslyšel o značce Converse. Pokud by starší generace nevěděla, tak u slova “plátěnky” by se jim jisto jistě vybavila levnější asijská obdoba těchto bot s ikonickou gumovou podrážkou. Conversky zkrátka byly, jsou a budou oblíbenou obuví nejen mladé generace. Zvláště v době, kdy trend tenisek zažívá největší boom. Začátky firmy Converse Rubber Corporation, ale nebyly zdaleka tak růžové, jak by si mnozí mohli myslet.

 

ConverskyConversky
Zdroj: polyvore.com

 

 

 

 

Krátce z historie

Za vznikem oblíbené značky stojí pán jménem Marquis Mills Converse, podle kterého je také značka pojmenována. Společnost Converse Rubber Shoe Company založil roku 1908. Předtím něž firma začala produkovat sportovní obuv, která značku proslavila, vyráběla pracovní obuv podle sezónních potřeb. Například holínky nebo galoše. Ve 20 letech 20 století dokonce firma zbankrotovala. Poté vystřídala firma několik majitelů.

 

 

Kdo “conversky” proslavil

Značku Converse proslavily jednoznačně nejvíce tenisky. První basketbalové tenisky Converse All Stars byly vyrobeny roku 1917. Následovalo spojení s basketbalovým hráčem Chuckem Taylorem. Podle něj se začalo kolem ikonické hvězdy psát “Chuck All Star”. Díky Chuckovi se tenisky Converse staly populární v celém basketbalovém světě. Zároveň jsou nejúspěšněji prodávanými teniskami v historii.

 

ConverskyConversky
Zdroj: polyvore.com

 

Kvůli stále se zvyšující konkurenci a častým změnám ve vedení firmy se společnost dostala roku 2001 až k bankrotu. Výroba byla přesunuta ze Spojených států do Asie a značku Converse koupila v roce 2003 konkurenční firma Nike.

 

Limitované edice

Tenisky samozřejmě kromě různobarevných klasik pravidelně vycházejí i v limitovaných edicích. Například s motivy obrazů Andyho Warhola, s potisky komiksů nebo od návrháře Martina Margiela.

 

ConverskyConversky
Zdroj: polyvore.com

 

Známé osobnosti a converse tenisky

Tenisky Converse jsou ve velké míře oblíbené také u celebrit. Nezapomenutelnou kombinaci vytvořila Kristen Stewart na předávání MTV Movie Awards v roce 2009, kdy si k šatům obula na červený koberec klasické černé conversky. Mezi celebrity, které rády tyto tenisky nosí patří například zpěvák Justin Bieber, zpěvačka Miley Cyrus, topmodelka Gisele nebo zpěvák Ed Sheeran.


[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!