Jak se oblékat originálně: 5 tipů

28. únor 2011  Jana Poncarová   komentáře (1)

Oblékejte se originálně. Vystupte z davu a nebuďte tuctoví. Lehce se to řekne, těžko se to provede. Na neotřelé modely od světových návrhářů nemáme, oblečení nakupujeme v butikách módních řetězců, a proto se občas stane, že na ulici vyjdeme v tom samém svetru jako kamarádka. Co si počít?

Jak se oblékat originálně: 5 tipůJak se oblékat originálně: 5 tipů
Reklama

Oblékejte se originálně. Vystupte z davu a nebuďte tuctoví. Lehce se to řekne, těžko se to provede. Na neotřelé modely od světových návrhářů nemáme, oblečení nakupujeme v butikách módních řetězců, a proto se občas stane, že na ulici vyjdeme v tom samém svetru jako kamarádka. Co si počít?

Zvyk je prostě železná košile. Navíc je tak snadné navštívit H&M, New Yorker, Terranovu nebo C&A… Sice jsme naštvaní, že nikde nic nemají, ale nazí chodit nemůžeme (i když faktem je, že originální by to bylo), takže nezbývá nic jiného, než akceptovat nabídku módních řetězců a prostě si něco vybrat… Skutečně? Co začít přemýšlet jinak. A rozbít tu železnou košili, která se nám stala svazujícím zvykem.

Nakupujte v sekáčích a vintage obchodech

Nesnažte se být za každou cenu oblečeni podle toho, co doporučuje Bravo girl. Módní redaktorky si chodí pro inspiraci právě do módních řetězců, což vůbec není originální. Prošmejděte sekáče nebo si zajděte do některého z vintage obchodů. Nikdo neříká, že se tam musíte obléct celí – stačí jeden dva kvalitní kousky, které se dají kombinovat (například zajímavé sako, kabátek nebo svetr).

Prohledejte skříně matek

Móda se točí pořád dokola. Třeba letos na jaře letí styl 70. let. Prohledejte proto skříně, půdy a sklepy. Možná budete mít štěstí a objevíte originální široké kalhoty, které nosila vaše matka. A nebojte se trhat, přešívat a upravovat k obrazu svému.

Nakupujte na dovolené

Zajeďte si do Paříže, do Londýna nebo do Itálie. Nemusíte mít s sebou balíky peněz. Zajděte zde do sekáčů, frců nebo obyčejných obchodů a hledejte. Před pár lety jsem ve Francii koupila za 5 euro krásnou kabelku, kterou mi pochválily snad všechny kamarádky.

Investujte do dražších kousků

Možná v centru svého města míjíte butiky neznámých značek, protože se stydíte jít dovnitř – prodavačky vás osloví, budou vás zkoumat zvídavým pohledem a myslet si, že na to nemáte. Omyl a chyba! Je sice faktem, že v opravdovém butiku je oblečení dražší, ale i zde mají čas od času slevy. A investice do kvalitního saka, sukně nebo kalhot se vám stonásobně vrátí. Drahý kousek oblečení zkombinujte s levnějším z obchodního řetězce nebo ze sekáče a je to.

Nakupte originální doplňky a bižuterii

Kde? Skvělou stránkou je www.fler.cz. Spousta krásných originálních šperků, kabelek, šátků a kloboučků – vše je jedinečné a ručně vyráběné. Proto se nemusíte bát, že se stejnou věcí přijde i kolegyně nebo spolužačka.

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat komentář (1)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Ela

pátek, 24. květen 2013
13:35

Blbost


Napsal: Ela [Odpovědět]Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!