Pruhovaná trička jako módní evergreen? Jak kdy!

31. leden 2011  Jana Poncarová   komentáře (0)

Když se řekne pruhované tričko, vzpomenu si na své první tričko s pruhy. Bylo pro kluky a lítala jsem v něm venku. Bylo opravdu ošklivé. Neurčitého střihu, barvy i původu.

Pruhovaná trička jako módní evergreen? Jak kdy!Pruhovaná trička jako módní evergreen? Jak kdy!
Reklama

Když se řekne pruhované tričko, vzpomenu si na své první tričko s pruhy. Bylo pro kluky a lítala jsem v něm venku. Bylo opravdu ošklivé. Neurčitého střihu, barvy i původu. Možná vypadalo nějak podobně.

Jenže jsou i pruhovaná trička, která mají styl. Třeba taková, která nosila Coco Chanel. Krásná je i historka, jak Coco pruhované tričko „vynalezla“. Bylo to při jejím prvním pobytu u moře, kdy zahlédla námořníky při výlovu ryb, kteří byli oblečení v tričkách s modrými pruhy. A nápad byl na světě. Z pruhovaných triček udělala Coco módní záležitost. Alespoň tak nějak se to traduje.

Coco Chanel uměla pruhovaná trička nosit. Stejně jako například Audrey Hepburn. Obě ženy dodnes inspirují svými neotřelými a elegantními modely.

Coco Chanel ve svém pruhovaném tričku inspirovaném námořníky
Coco Chanel ve svém pruhovaném tričku inspirovaném námořníky

Pruhované tričko, s kterým jde hrát maňásky

Pruhovaná trička jsou opět aktuální (v jarní a letní sezóně 2011 budou hitem hlavně široké pruhy). Jenže není pruhované tričko jako pruhované tričko. To své dětské už dávno nemám!

Ale v předvánočním výprodeji jsem v Terranova objevila tričko s proužky. Opravdu krásné! Až do té doby, než jsem ho poprvé měla na sobě. Nevydrželo ani první večer! (A to opravdu nepřeháním.) Po dvou měsících občasného nošení je celé proděravěné. Takže se hodí leda tak na domácí úklid nebo na hraní maňáskového divadla.

Když jde hrát s třičkem maňáskové divadlo
Když jde hrát s třičkem maňáskové divadlo

Jenže jsem si na proužky zvykla a nechtěla se jich vzdát. Zachránil mě povánoční výprodej v Orsey. Opět pruhované tričko. Tentokrát jsem si prohlédla i materiál. A zdá se, že to byla trefa do černého.

Pruhované tričko Orsey
Pruhované tričko Orsey

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Hodnocení: 2 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat komentář (0)

Přidat komentář

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!Novinky ve světě módy

MódníAréna.cz je platforma pro výměnu názorů o módě se snahou podpořit diskusi o všem, co s módou a stylem oblékání souvisí. Chceme říci všem, kteří se chtějí odlišovat a setkávají se s netolerancí svého okolí, „nejste v tom sami.


Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
Módní Aréna na Facebooku
Módní Aréna na Instagramu


Redakce Módní Aréna

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!