Sháníte dámskou zimní bundu? Přečtěte si, co by měla splňovat

Zima pomalu klepe na dveře, a vy zjišťujete, že potřebujete novou bundu, která vás zahřeje i v opravdu mrazivých dnech? Přečtěte si, jaká by taková spolehlivá bunda měla být a kde ji sehnat. V teple totiž zvládne chladné období mnohem lépe i ten, kdo zimu příliš nemusí.

Vyhněte se stereotypu

Obvykle lidé nepovažují zimu za období, ve kterém by se pomocí módy dostatečně vyřádili. Opak ale může pravdou – někdy totiž stačí jen málo a svetry, džíny a bundy, které přes zimu dost možná točíme tak nějak dokola, mohou vypadat vždy svěže a trendy. Zima je také ideální období k vrstvení jednotlivých kousků přes sebe. Ani přes zimu se navíc nemusíme bát nosit výrazné barvy, které bychom zařadili spíše do jarní, letní nebo podzimní módy. Vyhněte se tak stereotypu a zkuste to letos trochu jinak. Barvy zimě totiž sluší! Že je fialová, červená nebo žlutá bunda trochu „příliš“? Přesvědčte se na webu Bolf, že tak to určitě už dávno není. 

Může hřát i skvěle vypadat

Hlavním úkolem zimní bundy je především to, že nás má dokonale zahřát. K tomu je třeba zvolit bundu především ze správného materiálu. Nebojte se sáhnout po bundách vyhřátých kožíšky či po kabátech maxi délek, které obvykle nabízejí i kapuci, která vás ochrání ve větru i dešti. Pokud není země pokrytá sněhem, věnujte pozornost i trendy kožichům – ty sice není vhodné brát do deště a sněhu, ale v přechodném období mezi podzimem a zimou či naopak zimou a jarem vás perfektně zahřejí. Ať už zvolíte pro nadcházející sezónu kabát, kožich nebo péřovou bundu, je celkem hračkou takové svršky stylově zkombinovat se zbývajícím outfitem. Dnešní trendy jsou totiž více než benevolentní, a tak k sobě podle módní policie padnou skvostně i takové kousky, do kterých bychom to na první pohled možná vůbec neřekli. Příkladem může být kožich s boyfriend džínami a šněrovacími kalhotami nebo kožený trenčkot vespod doplněný bílou košilí. Věřte, že zimní období se nerovná módní hibernaci. Ba naopak – volit můžete kousky přesně takové, aby šly snadno kombinovat s dalšími částmi outfitu, a vy si tak nepřipadali po celou zimu oblečeni tak nějak nudně a vždy stejně.

Co si žádají zimní sporty?

Speciální kategorii tvoří bundy na zimní sporty. Na lyže i běžky tak určitě budete vybírat mezi jinými bundami, než jsou ty již zmíněné. Zatímco při běžném nošení nám jde o to, abychom zimní bundu mohli hbitě zkombinovat s džínami, svetrem nebo jinými kousky, u funkčních bund, které chceme v zimě obléct na lyže či na běh, koukáme více po jejich funkční stránce. Zipy, odvětrávání, nepromokavost, kapsy na skipas či brýle – to jsou věci, které k běžnému nošení jen těžko potřebujeme. I softshellové bundy jsou populární skupinou bund, a to nejen přes zimu. Ideální jsou třeba na běhání nebo na vycházky přírodou. Do jisté míry navíc často odolají i menšímu množství vody, takže v nich můžete zvládnout v bezpečí doběhnout domu i v případě, že vás zaskočí nepřízeň počasí. 

Ať už jsou vaše preference jakékoliv, nebojte se módních výzev ani přes zimu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *