Pin up móda: Buďte jako Marilyn Monroe nebo Sophie Loren

Už vás nebaví každý den oblékat džíny, tričko a tenisky? Chcete se stát také na chvíli ženou? Vyzkoušejte pin up styl. Podívejte se, jak se nalíčit a co si obléci!

Kim Novak, Audrey Hepburn, Sophie Loren nebo Marilyn Monroe… Co měly společného? Byly krásné, svůdné a nezapomenutelné. Každá z nich měla svůj styl, který zdůrazňoval ženskost. Nebály se nosit šatylodičky, červeně nalakované nehty nebo květiny ve vlasech. Byly prostě pin up.

Kdo jsou pin up girls?

Označení pin up girls se nejprve používalo pro spoře oděné dívky, které se objevovaly na stránkách pánských časopisů. Muži si je často vytrhávali a připínali na stěnu (odtud označení pin up). Pin up girls se ovšem brzy začalo používat pro všechny krásné ženy, které se nestyděly za svoje ženské křivky a oblékaly šaty, které byly střižené tak, aby zdůraznily prsa, pas a boky. Nedílnou součástí pin up stylu byly také upravené vlasy, namalované rty a boty na podpatku.

Pin up móda je stále inspirující a slaví renesanci. Nebojte se proto čas od času odložit kalhoty a svetr a proměnit se v krásku, za kterou se budou muži otáčet. Výhodou pin up stylu je, že přeje kypřejším tvarům, proto se určitě nestyďte za svůj zadeček, ale naopak ho zdůrazněte!

Pin up móda

A co si obléci? Sáhněte po šatech a lá 50. a 60. léta, které mají střih tvaru X nebo A. Pro tuto dobu, kdy filmu vládla právě Marilyn Monroe, byly typické barevné šaty s širokou sukní, která končila u kolen. Nosily se také pouzdrové sukně doplněné třeba barevným svetříkem. Nedílnou součástí pin up stylu pak byly (a jsou) také střevíčky na podpatku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *