Co si obléct na pohovor?

Konečně vás pozvali na pracovní pohovor a vy se pilně připravujete, hledáte si informace o firmě a učíte se odpovědi na otázky, na které se vás možná zeptají. Výborně. Podcenit byste ale neměli ani to, co si na pohovor obléknete.

Oblečení na pohovor si připravte

První rada zní, nenechávejte nic na poslední chvíli. Až ráno ve spěchu budete ve skříni hledat vhodné oblečení, může být pozdě. Možná zjistíte, že na halence je skvrna a nepodaří se vám najít jedny silonové punčochy, které by neměly puštěné oko. Nakonec si oblečete něco úplně jiného, než jste chtěli, nebudete se cítit dobře a celá ta situace vás nepříjemně rozhodí…

Na pohovor elegantně i pohodlně

Cítit se při pohovoru dobře je přitom tak důležité! Druhá rada proto zní, nenoste nepohodlné oblečení, v němž se cítíte celí nesví. Pokud sukni oblékáte s nechutí, nenuťte se do ní, ačkoli jste si v příručce přečetla, že žena by na pohovor měla chodit pouze v sukni. Není to pravda. Kam by se potom ztratila snaha Coco Chanel a dalších odvážných žen, které pro nás vydobyly to pohodlí, jež se nazývá kalhoty.

Samozřejmě to neznamená, že si oblečete džíny, v nichž jste včera večer venčila psa. To byste opravdu o práci nemusela zavadit. Další rada tedy zní buďte elegantníčistě a decentně oblečená.

Co to znamená v praxi?

Co si obléct na pohovor: Ženy

  • Vhodné jsou kalhotové kostýmy.
  • Místo kalhot můžete obléct i sukni. Ta ovšem nesmí být příliš krátká nebo naopak dlouhá. Ideální délka je ke kolenům.
  • Ani v parném letním dni nezapomeňte na punčochy.
  • Pokud se nehlásíte zrovna na místo ředitelky nadnárodní korporace, zvolte méně formální variantu, než je kalhotový kostým. Obléct můžete černé společenské kalhoty a halenku nebo svetřík.
  • Boty zvolte společenské, ideálně na mírném podpatku.
  • Vše potřebné uložte do decentní kabelky. Jestliže se hlásíte na vyšší pozice, není na škodu také „diplomatka“ pro ženy. Dodá vám to ten pravý profesionální šmrnc.

Tip: Pokud nevíte, co si na pohovor obléci, abyste nebyla overdress nebo naopak underdress, zajděte na malou špionáž k sídlu firmy, kam na pohovor půjdete. Můžete tak snadno zjistit, v čem běžně zaměstnanci chodí do práce a tomu se přizpůsobit. Ovšem pamatujte, že když jdete na pracovní pohovor, jdete vlastně prodávat sama sebe (a teď je to myšleno v pozitivním slova smyslu).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *