Jak se obléci na ples?

Plesová sezóna je v plném proudu. Dostali jste pozvánku na ples, ale vůbec nevíte, co si obléci? Podívejte se, jaké zvolit plesové šaty a co si k nim obout.

Ples je společenskou událostí. Na to je třeba myslet především. Nevím, jaké jsou vaše zkušenosti, ale nikde jsem neviděla víc společenských a módních prohřešků jako na plesech. Ačkoli byla zima, dámy oblékly letní šaty, pánové naopak čekali velkou vodu, jak naznačovali jejich kalhoty…

Jistě, ples je ojedinělá událost a účastníme se jí jednou dvakrát do roka. I přesto se ale vyplatí investovat do kvalitních plesových šatů a společenského obleku.

Tip: Buďte na plese za skutečnou ženu a oblečte se v pin up stylu!

Co na ples určitě nepatří

Občas jsem na plesu zahlédla dívky ve svatebních šatech. Vypadaly jako šlehačkové ozdoby. Jen ten dort jim chyběl. Nic proti bílým svatebním šatům. Ty si ale opravdu schovejte na svatbu. Stejně tak nechte ve skříni společenské kalhoty a halenku nebo kostýmek – jdete na ples, nikoli na pracovní pohovor.

Plesové šaty: krátké i dlouhé

Zda si obléci velkou večerní toaletu nebo malé večerní šaty napoví pozvánka na ples. Na běžné plesy ale postačí krátké večerní šaty – například černé pouzdrové šaty bez rukávů, které sahají těsně pod kolena. Takové šaty unosíte nejen na ples, ale můžete je obléknout také do divadla nebo na slavnostní večeři.

Pokud chcete být opravdu za dámu, sáhněte po velké večerní toaletě, která bude sahat až na zem (měla by vám být vidět jen špička střevíčků).

Investice do plesových šatů není náročná

Zajímavé kousky plesových šatů najdete i v českých obchodech. A nemusíte za ně vydávat tisíce. Vybrali jsme pro vás pár kousků z obchodů Orsey a New Yorker, které vás rozhodně nezruinují!

Plesové šaty a boty

Barvu plesových střevíčků slaďte s barvou šatů. K „malým černým“ oblékněte černé lodičky s uzavřenou špičkou. K velkým večerním šatům obujte lodičky nebo páskové boty na vysokém podpatku. Nikdy nezapomeňte na punčochy!

Na ples jedině se psaníčkem

Velké kabelky, které nosíte celý týden do práce, nechte doma. Na ples se hodí malá psaníčka, ideálně v barvě šatů a bot.

Nezbytným doplňkem jsou šperky. Zapomeňte ale na nevkusnou kýčovitou bižuterii. Skvělým doplňkem je decentní náhrdelník nebo perly, které určitě nemusí být pravé! Parádu uděláte i s perlovým náhrdelníkem za pár korun, který koupíte v prodejně bižuterie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *