Krajkové a společenské šaty: Jsou i pro běžné nošení?

Čas od času se potřebujeme hezky obléknout – čeká nás promoce, svatba kamarádky nebo návštěva divadla. Koupíme si proto nové šaty a společenskou událost si v nich užijeme. Jenže co pak s nimi? Hodí se i pro běžné nošení?

Pěkné sváteční neboli nedělní oblečení bylo dříve nedílnou součástí garderoby. Jenže to, co často dnes považujeme za společenské oblečení, by dříve neobstálo. Vždyť už není výjimkou, že muži do divadla vyrazí jen v džínách a košili a ženy ani nenapadne oblékat společenské šaty.

Oblékat se elegantně není dnes moc v módě. Na denní nošení nám stačí džíny a tričko – je to pohodlné a nenáročné. Jasně, ono když musíte ráno odvézt děti do školy, pak se rychle přesunout do práce, nakoupit, oběhnout úřady… tak džíny a tričko jsou praktičtější než kostýmek a podpatky. Jenže proč nenarušit ten stereotyp a aspoň jednou za čas se zastavit a zkusit se obléci jinak?

Krajkové šaty i na denní nošení?

Čtenářka Tereza nám do poradny poslala dotaz, zda se její nové bílé krajkové šaty, které měla na svatbě, hodí pro běžné nošení. Ano! Proč ne? Jde o jemné, decentní a elegantní šaty, které by bylo škoda zavřít do skříně.

Jaké k nim ale zvolit doplňky? K dennímu nošení zvolte boty, které nebudou na moc vysokém a vrtkavém podpatku. Tereza určitě neudělá chybu, když k šatům obuje boty světlé barvy (béžová, bílá) na vyšší platformě. Kabelka by pak měla být z podobného materiálu jako boty (a že by měla mít stejnou barvu, není nutné asi dodávat).

Doplňky nemusí být moc výrazné. Šaty jsou samy o sobě nápadité. Volila bych proto jen decentní náušnice. Vlasy učešte do drdolu nebo nechte jen tak volně rozpuštěné – hezké by mohly být třeba decentní vlny.

Pouzdrové šaty nejen do divadla

Malé černé pouzdrové šaty jsou klasikou již od dob Coco Chanel a nezapomenutelnou tvář jim vtiskla Audrey Hepburn. Jestliže je máte ve skříni, tak je tam nezavírejte, potřebují občas provětrat. Takže buďte aspoň jednou dvakrát za rok za dámu, i když jdete jen do práce.

Obujte si k nim lodičky – klidně jen na miniaturním podpatku a do uší si dejte „perlové“ náušnice z bižuterie. Uvidíte, jak skvěle se budete cítit a navíc trochu narušíte ten jednolitý proud ulice, kde jsou jen samé džíny a trička!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *