Jarní kosmetické nezbytnosti do kabelky

Léto je roční období plné slunce. To napomáhá k tvorbě vitaminu D, potřebného pro zdravé kosti, což zrovna patří mezi jeho pozitiva. Stejně jako to, že naší pokožce dodává bronzové opálení a mnohé nabíjí pozitivní energií. Nejsou to však jen pozitiva, která jsou se slunečním zářením spojena, a tak si prozradíme pár tipů, které nám pomohou letní měsíce prožít nejen ve zdraví, ale i v kráse.

I když se zrovna nechystáte strávit den u vody, či jen tak v parku na dece a věnovat se vydatnému opalování, není radno na ochranu před slunečními paprsky zapomínat. I ve městě je dobré dodržovat notoricky známá doporučení. Jako vyhýbat se polednímu slunci, kdy sluneční záření bývá nejsilnější; chránit se před sluncem i oděvem a používat pokrývku hlavy – zvláště, když jsou letos klobouky tak trendy.

Pokožka

Absolutní nezbytností je opalovací krém. Pokud ho používat nebudete, možná (zdánlivě!) své opálení urychlíte, ale také tím napomáháte s poškozování pokožky a nejen té. V dnešní době se nabíz již tolik druhů opalovacích přípravků, které vaši kůži chrání a přitom jí dovolí získat bronzový nádech, že skutečně není důvod je nepoužívat. Při výběru opalovacího krému dbejte na to, aby chránil jak před zářením UVB ale též UVA, které má na svědomí pigmentové skvrny a stárnutí pokožky.

Dnes již řada kosmetických produktů od BB krémů až po make-upy automaticky obsahuje ochranný faktor “SPF” obvykle 15 až 20. Pokud však plánujete mezi pobytem v kanceláři obědvat na zahrádce, či delší pobyt venku, a tím pádem se budete vystavovat slunci, použijte na zbytek těla opalovací krém, dle svého fototypu. Zapomínat byste neměly ani na balzám na rty případně rtěnku s ochranným faktorem.

Pleť

Zázrak zvaný termální voda – ve spreji! Ta nejen osvěží, mívá hojivé účinky na podrážděnou pleť a kůži, ale také v pleti udržuje vodu. A to je v tomto období skutečně potřeba. Proto by termální voda ve spreji neměla chybět v žádné kabelce. Nanášet ji můžete jako závěrečnou fázi po čištění pleti, jen tak na osvěžení při pocitech horka, ale také lehce přes make-up pro dodání pleti hydratace. Nabízí ji nespočet značek a zejména v letních měsících je vždy k dostání i v kabelkovém, tedy mini provedení.

Vlasy

Ano, i vlasy jsou v létě poměrně hodně namáhány. A tak si ony zaslouží náležitou ochranu. V létě se poohlížejte po přípravcích s ochranným faktorem i pro vlasy. Chcete-li, aby zůstaly vaší chloubou, buďte k nim šetrní a používejte vlasové spreje chránící před sluncem. Dopřávejte jim výživné masky a nezapomínejte ani na péči o vlasovou pokožku. Snažte se je před slunečním zářením co nejvíce chránit i samotnou pokrývkou hlavy.

Malé provedení všech těchto přípravků byste měly mít v letních měsících stále u sebe. Do kabelky se vám jistě vejde i šátek, pro ochranu hlavy a vlasů, a k tomu sluneční brýle pro ochranu očí.

A nakonec vyvrácení několika mýtů o působení slunce:

  1. i s použitím opalovacího krému s SPF 50 se můžete spálit
  2. i voděodolný krém se časem (a potem!) smývá
  3. i ve stínu slunce opaluje
  4. i přes oděv a slunečník slunce proniká a tak se můžete spálit
  5. i přesto, že jste se nikdy nespálili, můžete pokožku poškozovat a následně čelit závažným zdravotním následkům

A ke všem těmto mýtům se váže jedna důležitá rada. Chraňte svou pokožku před sluncem. Sluneční záření je zdraví prospěšné jen za podmínek, že je k němu přistupováno zodpovědně. Používejte ochranné přípravky a mažte se pravidelně! Zejména při pobytu u vody a při sportu, kdy jsou přípravky vystavovány dalším vlivům, jako je voda, sůl a pot.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *