Jak vyfotit tu nejlepší selfie?

Každý zná pojem selfie. Na sociálních médiích se bez ní neobejde už nikdo. Ale jak vyfotit tu správou?

Pojem Selfie se objevil teprve nedávno, ale ovládl naprosto všechna sociální média jako jsou Facebook, Instagram a Twitter. V překladu se jedná o slengový výraz autoportrétu foceného digitální kamerou držené rukou.

Vetšinou se fotí tak, aby fotografie vypadala nenásilně a hezky. Má vystihnout momentální náladu a vzhled danné osoby. A kdo z nás si nefotí selfies? Ale jsou určitá pravidla, která by se měla dodržovat, aby se vás sociální média nelekla! Čtěte dál, jak na to.

Selfie je novou uměleckou formou zachycení sebe v nejrůznějších momentech a tak, aby jste dali okolí vědět, co právě děláte nebo jak vypadáte a chcete ostatním dát najevo, že vám to zatraceně slušíFotografie by měla být v výsledku krásná a líbit se ostatním.

Místo: Prvním, co je nutné zvážit, je prostředí, kde se chystáte selfie vyfotitKde jste a co je za vámi a bude vidět. Vyfotit sám sebe na jednom z nejšokujících místech asi nebude pro každého, jako se podařilo na předešlé fotografii, ale každému se líbí něco jiného. Vyfotit se ale například na pohřbu jako slečna na následující fotce, je naprosto nevhodnéOkolí na fotografii udělá hodně a koupelna třeba není naprosto ideální, jak to dělá mnoho začátečníků.

Póza: pózování je klíčové. Ne každému totiž sluší si namířit kameru přímo do obličeje a dílo je hotovo. Experimentuje s úhly a poznejte svou dobrou stranu, která vám lichotí. Celý proces je o sebepoznávání. Popřemýšlejte, co chcete ukázat a proč se vlastně fotíte. Je to nový make up? Nové vlasy? Chcete být sexy? Musíte se sami sobě líbit. Mějte také na paměti, že kamera by se měla držet vždy nad úrovní hlavy, protože vaše oči budou vypadat větší a celkově je tento úhel přátelský ke všem rysům. Nikdy se nefoťte zespoda. Vytvoříte dojem prasečího nosu a nadváhy.

Světlo: zvašte jestli je to světlo přirozené nebo umělé. Je noc nebo den? Potřebuji blesk? Nejlepší je fotit se u okna nebo venku. Pokud není ta možnost, tak s bleskem, ale ten je velmi přísný ke všem rysům a nedostatkům. Mějte to na paměti. Ujistěte se, že je fotografie zaostřená a na jaký program fotíte. Krajinka má totiž jiný program než focení portrétů.

Vemte si příklad z královny selfieKim Kardashian. Je upravená, sexy a nenásilná. O tom je celý koncept selfie. Není nic horšího než rozmazaná, špatně vyfocená a nelichotivá fotografie, kterou jste si vyfotili sami a nemá ani jeden like na facebooku. Zkuste si nafotit všechny možné úhly a pohrajte si s vlastním pózovánímOtestujte sami sebe než něco pošlete na sociální sítě. Typické je nafotit 20 fotografií, než se jedna povede. Zahrajte si na modelku. Sami před sebou se nemusíte stydět.

Autoportét: vás samých by měl být promyšlený a měli byste se na něj dobře upravit. Všeobecně také platí, že se nic nemá přehánět a někdy se vyfoťte i s někým, aby to nevypadalo, že se milujete natolik, že posíláte každý den selie na sociální sítě. Vše včetně by mělo být v rovnováze. Zvažte také selfie před zrcadlem. Opravdu nevzhledné jsou autoportréty s bleskem místo hlavy, kde je sice vidět kousek těla, ale kdo to je, už ne. To nemá vůbec smysl. Zaujměte pózu tak, aby vyniklo vaše tělo po dietě nebo cvičení, ale podaří se vám i zachytit kousek svého obličeje. Experimentujte s držením těla! Co vlastně chcete zachytit? Ujistěte se, že ukazujete své nejlepší proporce v tom nejlepším světle!

Nejpopulárnější selfie na světě mají vyvážené světlo, promyšlený úhel a krásně pozadí s rozzářeným obličejem nebo dokonale propracovaným držením těla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *