I ženy s nadměrnou velikostí mohou být modelky!

Robyn Lawley je topmodelka s nadměrnou velkostí 40. Otázkou je, jestli je to opravdu nadměrná velikost nebo se svět módy zbláznil?

Australanka Robyn Lawley dokázala ve světě módy skoro nemožné: ocitla se v roce 2011 na obálce ikonického italského časopisu Vogue a její křivky se staly námětem konverzací ve všech módních kruzích. Její dokonalá tvář, výška 188 cm a typicky ženská postava se prosadila, ale dostala nálepku nadměrná velikost. Dá se tedy velkost 40 považovat dnes za nadměrnou?

Ve světě modelingu je typická velikost 32 nebo 34 při výšce nad 175cm, které je minimum. Celosvětová asociace modelingu AMA vyhlásila nová pravidla pro modelky a modely, kde je dána váha, velikost a výška. Pro ženy i muže se odlišují, jelikož každé pohlaví má jiné BMA. Modelky se poslední roky po mole doslova sotva vlekly při svých astronomických výškách a váze 45kg, takže se celosvětově rozhodlo, že každý, kdo chce na molo a má na to, musí splňovat určité požadavky. Nosí se vysporotvané, vycvičené a vypracované postavy, ale ne hubenost. Modelky jsou pravidelně kontrolovány svou agenturou a agenty, jestli jedí zdravě a pravidelně, cvičí a většinou musí prokázat, že chodí do posilovny. Kam však spadají krásné holky s velikostí 36 až 40?

Samozřejmě se musí brát v potaz věk. Mladé slečny v pubertálním věku budou mít jiné proporce než dospělá žena jako Robyn v 26ti letech. 14ti letá začínající modelka bude mít určitě menší pas i boky než vyspělá žena. Návrháři si to začínají uvědomovat. Sice velice pomalu, ale začínají na mola posílat i zdravě vypadající modelky s poprsím větším než nula. Robyn se prosadila svou krásnou tváří a je poslem zdravě vypadajících žen, které si z ní mohou vzít příklad a nesrovnávat se s nerealistickými figurami náctiletých nedospělých holek. Modelky velikosti 38 a výše jsou blíže všeobecnému ideálu krásy a propagují zdravé vnímání sebe samých.

Robyn i nadále odmítá hubnout a při své výšce se ohrazuje, že by bylo velmi nezdravé mít 50kg a nejíst jen kvůli tomu, aby vypadala vyhublá. Proslavila se svým přístupem po celém světě a její kariéra nadále jen kvete. Minulý rok dokonce nafotila nejprestižnější Sport Illustrated kalendář a dokázala, že i normálně vypadající udržovaná postava může být vnímána jako krásná. Doufejme, že tento nový trend nadměrných velikostí čili normálních postav zůstane v podvědomí návrhářů a značek, jelikož mnoho z nás nemá velikost 34. Například v Anglii je průměrná velikost žen 44 a v realitě se chtějí také hezky oblékat a aspirovat se k modelkám z reklam velikosti 34 je prostě nemožnéRobyn je třeba zatleskat za její kuráž a úspěchy.

Co si o tom myslíte vy? Měl by se změnit pohled módni branže na velikosti oblečení a propagovat zdravé reálné postavy? Líbí se vám Robyn? Dejte nám vědět na náš Facebook!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *