Pruhovaná trička jako módní evergreen? 

Když se řekne pruhované tričko, vzpomenu si na své první tričko s pruhy. Bylo pro kluky a lítala jsem v něm venku. Bylo opravdu ošklivé. Neurčitého střihu, barvy i původu. Možná vypadalo nějak podobně.

Jenže jsou i pruhovaná trička, která mají styl. Třeba taková, která nosila Coco Chanel. Krásná je i historka, jak Coco pruhované tričko „vynalezla“. Bylo to při jejím prvním pobytu u moře, kdy zahlédla námořníky při výlovu ryb, kteří byli oblečení v tričkách s modrými pruhy. A nápad byl na světě. Z pruhovaných triček udělala Coco módní záležitost. Alespoň tak nějak se to traduje.

Coco Chanel uměla pruhovaná trička nosit. Stejně jako například Audrey Hepburn. Obě ženy dodnes inspirují svými neotřelými a elegantními modely.

Pruhované tričko, s kterým jde hrát maňásky

Pruhovaná trička jsou opět aktuální (v jarní a letní sezóně 2011 budou hitem hlavně široké pruhy). Jenže není pruhované tričko jako pruhované tričko. To své dětské už dávno nemám!

Ale v předvánočním výprodeji jsem v Terranova objevila tričko s proužky. Opravdu krásné! Až do té doby, než jsem ho poprvé měla na sobě. Nevydrželo ani první večer! (A to opravdu nepřeháním.) Po dvou měsících občasného nošení je celé proděravěné. Takže se hodí leda tak na domácí úklid nebo na hraní maňáskového divadla.

Jenže jsem si na proužky zvykla a nechtěla se jich vzdát. Zachránil mě povánoční výprodej v Orsey. Opět pruhované tričko. Tentokrát jsem si prohlédla i materiál. A zdá se, že to byla trefa do černého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *